Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Hacamat nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Hacamat nedir? Hacamat nasıl yapılır? Hacamatın faydaları bu yazımızda.
Yüz yıllardır süre gelen, alternatif tıp olarak da adlandırılan tedavi yöntemlerinden biri olan hacamat tedavisi hakkında bilmek istedikleriniz bu yazımızda.

HACAMAT NEDİR?
Hacamat, deride açılan küçük kesikler üzerinden vakum yolu ile kan alınmasıdır. Genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden bardak veya boynuzla alınır.

[post_ads]

HACAMAT NASIL YAPILIR?
Hacamat, hijyenik bir ortamda steril araçlarla belirlenen bölgede neşter ile açılan kesiklerden vakum yoluyla kan çekilmesiyle yapılır. Deride açılan neşter kesikleri ileride herhangi bir iz bırakmamaktadır ve yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde geçmektedir.HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?
  • Hastalık yapıcı etkenleri ve yaşlanmış hücreleri vücuttan uzaklaştırdığı için detoks etkisi vardır. 
  • Vücudun atamadığı ağır metaller ve toksinler, ilaç ve gıdaların bıraktığı kötü etkiler emilerek vücudun normal formuna dönmesini sağlar.
  • Kanı inceltir ,akışkan hale getirir. Pıhtılaşma ve tıkanıklıkları açar. Tüm vücudun temizlenmesini,yenilenmesini sağlayıp enerji verir.
Uzman hekim kontrolünde yapılmazsa hastaya fayda yerine zararlar verilebilir.

[post_ads_2]

HACAMATIN DİNİ BOYUTU NEDİR?
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) kendisinin yaptırdığı, şiddetle tavsiye ettiğiyle ilgili hadisler kaynaklarda mevcuttur. Bu haliyle hacamat sünnettir.

HACAMAT GÜNLERİ
Tedavi edici amaçlı her gün yapılabilir. Koruyucu amaçlı hicri 13-15 17-19 21-23 ve 25. günlerinde yapılabilir.
Lokosit

1 yorum

  1. hacamat yaptıran birisi olarak ben de çok faydasını gördüm