Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Ramazan'da Oruç Tutarken Susuzluk Çekmemek İçin Tavsiyeler

Ramazan ayında oruç tutarken susamamak için ne yapılmalı? Susuzluk çekmemek için oruç tutarken dikkat edilmesi gerekenler.
2019 yılı mübarek Ramazan Ayı için ilk orucumuzu inşallah 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü tutacağız. Bu sene yine ilk akla gelecek olan "Ramazan'da oruç tutarken susuzluk çekmemek için neler yapılmalı" sorusu olacaktır.

[post_ads]

Sıvı gıda almak için imsak vaktine odaklanmayın
Hepimiz genellikle sahur vaktinde yemeğimizi yedikden sonra imsak vaktine son dakikalar kala olabildiğince sıvı tüketmeye başlarız. Halbuki bu yanlış bir davranış. Sıvı tüketimine iftar vaktinden itibaren sahur vaktine kadar geçen süre içerisinde aralıklarla devam etmeliyiz.

Sadece su içmek ile susuzluk önlenemez
Ramazanda oruç tutarken susuzluk çekmemek için sıvı olarak sadece su ile yetinmek yanlıştır. Sulu lifli meyveler ve sebzeler bize çok yardımcı olacaktır. Buna bir örnek vermek gerekirse karpuz. Sıvı olarak hemen vücuttan atılamayacağı için  karpuz, gün boyu sıvı ihtiyacımıza yardımcı olacaktır.

[post_ads_2]

Tuzlu gıdalardan sakının
Tahmin ettiğiniz üzere tuzlu gıda tüketimi su ihtiyacımızı arttırır. Sahur vaktinde turşu, şalgam suyu, aşırı baharatlı gıdalar tüketmek susuzluk çekmemize sebep olacaktır.

Herkese hayırlı Ramazanlar...
Lokosit

1 yorum

  1. umarım susuzluk çekmeyeceğiniz hayırlı bir ramazan geçirirsiniz.