Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

USB Bellekten Windows 10 Format Atma

Widows 10 usb bellekten nasıl kurulur bu yazımızda detaylıca bulabilirsiniz. Windows 10 format atmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Microsoft'un en son çıkan işletim sistemi Windows 10'u yüklemeniz için yapmanız gerekenleri bu yazımızda paylaşıyoruz. İşte USB bellekten Windows 10 yükleyerek temiz bir kurulum yapmanın detayları.

Not: Format atmaya başlamadan önce sizin için önemli olan herşeyin yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

[post_ads]

Adım adım USB bellekten Windows 10 yükleme

Önce aşağıdaki yönergeleri izleyerek doğru Windows 10 sürümünü indirerek USB Flash diskimizi hazırlayalım.
 • Aşağıdaki linkten Windows 10 indirme aracını yükleyin ve çalıştırın.
[Windows 10 Media Creation Tool ##download##]

 • İndirdiğiniz programı çalıştırdığınızda size 2 adet seçenekli bir soru soracak. Siz "Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur" seçeneğini seçerek devam edin.
 • "Dil ve mimari sürüm seçin" adımında ise size uygun seçenekleri seçmeniz gerekli. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; eğer eski sürüm Windows lisansına sahipseniz (Örnek: Windows 8.1 Pro) Windows 10 için de aynı sürümü lisans sorunu yaşamamak için seçmelisiniz.

 • Şimdi bilgisayarınıza en az 5 GB boş alana sahip bir flash disk takmalısınız. “USB flash sürücü” seçeneğini seçip ilerleyin.
 • Şimdi yaklaşık 3 GB boyutunda Windows 10 sürümünüz indirilip flash diskinize yazılacak. Bu esnada program size uyarı verene kadar flash diski bilgisayarınızdan çıkartmayın.
[post_ads_2]

Sıra geldi hazırladığımız Windows 10 USB bellekten format atmak için yapmamız gereken adımlara geçmeye.
 • Öncelikle bilgisayar modelinize göre bios menüsünü açmak için gerekli tuşu bilmeniz gerekiyor. Bios menüsü genellikle "DELETE", "F2", "F10" gibi tuşlarla giriliyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bilgisayarınız açılmadan bios menüsüne girmek için gereken tuşa elinizi basılı tutun.
 • Bios menüsünü açtıysanız "Boot" sekmesinden "1st Boot Device" alanından "USB" flash diskinizi seçmeniz gerekli.

 • Şimdi yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Kısayol tuşuyla bu değişikliği kaydetmek isterseniz "F10" tuşunu kullanabilirsiniz.
 • Yaptığımız tüm işlemler doğruysa bilgisayarınız harddiskten başlamak yerine USB bellekten başlayacak ve karşımıza Windows 10 yükleme ekranı gelecektir.
 • Size uygun ayarları seçerek yüklemeye başlayabilirsiniz. Eğer Windows sürümünüzü yeni versiyona dosyalarınızı silmeden geçmek istiyorsanız "Yükseltme" ya da temiz kurulum yaparak herşeyi silerek Windows 10 işletim sistemine sahip olabilirsiniz.
 • Sonraki ekranda sizden Windows 10 Lisans Anahtarı istenecek. Eğer yükseltme yapıyorsanız bu adımı atlayın. Windows 10 lisans anahtarınız varsa bunu buraya girerek de devam edebilirsiniz.
 • Artık basit seçimleri yaparak Windows 10 kurulumunuzu bitirebilirsiniz.
Eğer tüm adımları başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz Windows 10 İşletim Sisteminizi sorunsuz olarak kullanmaya başlayacaksınız.
Lokosit

5 yorum

 1. yorum olarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz
 2. Guzel
  1. takıldığınız yer olursa buradan yardımcı oluruz
 3. iyi bilgi
 4. güzel