Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Amerika Neden S-400 Almamızı İstemiyor?

Sözde müttefik Amerika neden S-400 almamızı istemiyor? Amerika'nın S-400 almamızdan korkma sebebi.
Amerika tutturmuş bir S-400 alamazsınız hikayesi. İşte bu yazımızda Amerika'nın neden S-400 almamızı istemiyor farklı bir bakış açısıyla anlatacağız.

S-400, Rus yapımı yeni nesil kısa-orta-uzun menzilli bir hava savunma sistemidir. Askeri deha olmasak da alanının en iyisi olduğu kopan fırtınadan anlaşılıyor.

Amerika'nın kendi ağzıyla söylediği gerekçeye göre Türkiye, S-400 hava sanunma sistemlerini satın alıp ülkesine konuşlandırdığında bazı NATO şemsiyesi altındaki bazı gizli sırlar Ruslar'a ifşa olacakmış. Buna örnek verecek olursak proje ortağı olduğumuz F-35 uçakları ile ilgili bilgiler.

[post_ads]

Buraya kadar olan bilgiler kamuoyuna sunulan herkesin bildiği şeyler. Amerika'nın aslında S-400 istememesinin sebebi ceylanı (Türkiye) avlamakta ondan. Ceylan av için mükemmel hayvandır. Karşılık veremez saldırırsınız parçalarsınız. Zayiat vermeniz imkansız gibi birşey. Amerika ceylan gibi bir Türkiye'yi pençeleri olan aslana dönüşmesini istemiyor. Neden mi? O yenilmez güç dediğimiz Amerika'nın bütün teknolojisi hava saldırısı üzerine kurulu da ondan.

Amerika, 2003 yılında Irakbombaladı. Bakın savaştı demiyorum; Bombaladı. Tek bir uçağı havalanmayan ve tek bir Amerikan uçağı düşüremeyen Irak ne kadar tatlı bir ceylanmış meğerse.

Ya 1945'te Japonya'nın yaşadığına ne demeli? Amerika'nın o güne dek bilinmeyen silahı, atom bombasının dehşet etkisini yaşamış bir ulus. Yine Amerika'nın havadan bir milleti alt edişi.

Şimdi gelelim taze ceylan Türkiye'ye. Daha Suriye'den çok babası olanların attığı iki kıytırık füzeye korunamamış memleketim. Amerika'nın iştahı kabarmıştır vallaha :) Ulan adamın tekerine çomak sokuyorsunuz be bırakın bu işleri. Acıkmış ceylan yiyecek yahu.

[post_ads_2]

İşte anlayan anladı. Amerika, asker getirip savaştıramaz. Üstelikte Türkiye'ye karşı bir Haçlı birliği kurması gerekir kara savaşı için. Amerika tatlı tatlı savaş ister. Adamlara savaşın acısını mı çektireceksiniz?

Hadi bırakın bu işleri, Ankara Devlet Su İşleri :)
Lokosit

Yorum Gönder