Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Ayna Temizliği Nasıl Yapılır?

Basit ve iz bırakmadan ayna temizleme. Ayna ve cam temizlemek için bazı püf noktalar.
Evimizdeki aynaları iz bırakmadan nasıl temizleriz? Temizlediğimiz aynayı daha uzun süre nasıl temiz kalmasını sağlayabiliriz? Sorularının cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Ayna temizlemenin en kolay yollarından bir tanesi gazete ile temizlemekten geçer. Fakat bu gazete ile temizlemenin de önemli bir noktası vardır. Sadece su ve gazete işe yaramaz. Bu yüzden temizleme suyu hazırlamanız gerekir. Işıl ışıl bir temizlik için 2 ölçü kadar su ile 1.5 ölçü kadar sirkeyi karıştırmanız gerekir. Daha sonra hazırladığınız temiz gazete kağıtlarını sıkıştırarak bir top haline getirin ve bu gazeteleri hazırladığınız bu karışıma batırın. Bu ıslak gazete ile aynayı bir güzel silin ve daha sonra aynayı temiz ve kuru bir bez ile iyice kurulayın.

[post_ads]

Aynayı temizlemenizin ikinci kolay yolu ise patatesten geçer. Büyük ve yıkanmış bir patatesi alıp ikiye kesin ve bu patates ile aynanızı bir güzel ovun. Daha sonrasında ise içine biraz alkol eklenmiş su ile aynanızı durulayın.

Ayna temizliğinde bir tüyo olarak, aynanızı temizlediğiniz son suyun içine alkol ilave ederseniz o zaman sineklerin aynanıza gelmesini de engellemiş olursunuz.

[post_ads_2]
Lokosit

1 yorum

  1. kim ben daha iyi ayna temizleme yöntemi biliyorum der bakayım?