Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Sırt Ve Bel Ağrısına Doğal Tedavi Yöntemleri

Bir türlü geçmek bilmeyen sırt ve bel ağrısından nasıl kurtuluruz? Sırt ve bel ağrısına doğal yoldan çözümler.
Sırt bölgesinde omuzlardan kaburgaların bitimine kadar görülen ağrıya, sırt ağrısı denir. Evde uygulayacağınız doğal yöntemler sayesinde, sırt ve bel ağrınızı tedavi edebilirsiniz. Yaşadığınız bel ve sırt ağrısı nedeniyle işlerinizi ve günlük hayatınızı etkileyebilir.

Bilgisayar kullanımı, uzun süre oturmak, ayakta kalmak, bir şey kaldırmak gibi sebeplerle sırtınız veya beliniz ağrıyabilir. Bilim adamlarının araştırmasına göre, insanların %83’ü hayatın bir aşamasında bel ve sırt ağrısı çeker. Hem işlerinize, hem de günlük hayatınıza devam ederek sırt ve bel ağrısına doğal tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

[post_ads]

Buz Tedavisi
Sırtınızda yer alan kas ağrılarını tedavi etmek için buz kullanabilirsiniz. Buz, ağrı ve şişkinliği azaltır. Günde en az 20 dakika buz tedavisi uygulayabilirsiniz.

Isı Tedavisi
Sırtınızın veya belinizin ağrıyan bölgeyi sıcak tutmalısınız. Havluyu ılık su veya ütüyle ısıtın. Ağrıyan bölgeyi sıcak havluyla sarın. Havlu yerine sıcak su torbası da kullanabilirsiniz. Üç veya dört gün boyunca bu tedaviyi uygulayın. Bel ve sırt ağrınız azalacaktır.

Masaj Tedavisi
Belinizin veya sırtınızın ağrıdığını duyan arkadaşlarınız veya sevgiliniz olabilir. Yatağa veya koltuğa uzanın. Masaj yapmasını isteyin.

Hint Yağı Tedavisi
Hint yağının ağrı giderici, anti inflamatuar, risinoleik asit özelliği bulunur. Sırt ağrısı nedeniyle oluşmuş tahrişleri tedavi eder. Hint yağını sırtınızın ağrıdığı bölgeye masaj yapabilirsiniz.

İngiliz Tuzu Tedavisi
İngiliz tuzu içinde magnezyum vardır. Magnezyumun ağrı giderici özelliği vardır. Banyo yapmadan önce küvetin içine İngiliz tuzu dökün. 20 dakika boyunca küvet içinde kalın. Sırtınızın ağrıdığı yerler rahatlayacaktır.

Zerdeçal Tedavisi
Zerdeçal ağrı giderici özelliğe sahip baharattır. Bir bardak sütün içine bir çay kaşığı zerdeçal ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı sırtınızın ağrıdığı yerlere sürün. Ağrılarınız azalacaktır.

Zencefil Tedavisi
Bir bardak sıcak suyun içine beş dilim zencefil ekleyin ve karıştırın. Ardından bal ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı günde iki kez tüketin.

[post_ads_2]
Lokosit

1 yorum

  1. sırtta kulunç olması tam bir baş belası. çok acı çektiriyor bana.