Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Yapay zeka ve simülasyon bu robot köpeği eğitti

Teknoloji durmak bilmiyor. Yapay zeka ve simülasyon ile eğitilen robot köpek ve videosu bu yazımızda.

73 kiloluk köpek benzeri makine, yapay zeka sayesinde daha hızlı çalışabilen, daha verimli çalışabilen ve AI eğitiminden önce bir yere kapaklanmadan sonra kendini daha başarılı bir şekilde ayağa kaldırabilen, İsviçre yapımı bir mekanizma.

Yeni bir çalışmada yer alan robot, sadece AI ile değil, aynı zamanda bir masaüstündeki bilgisayar simülasyonu yoluyla, gerçek, fiziksel dünyada robotik yeni taktikler öğrenmekten çok daha hızlı bir hızla gerçek köpekler gibi öğrendi. Aslında, simülasyon, araştırmaya göre gerçek dünyadan yaklaşık 1.000 kat daha hızlıdır.

[post_ads]

Simülasyonun önemli olduğu tek arena bu değil: kendi kendine sürüş yapan otomobil dünyasında, simülasyondaki zaman, şirketlerin araçları çalıştıran yazılımı test etmeleri ve hassaslaştırmaları için çok önemli bir yoldur. Bu durumda, araştırmacılar sadece bir robot köpeği ile benzer bir strateji uyguladılar.

Sanal köpeğin becerilerini öğrendiği simülatörün doğru olduğundan emin olmak için, araştırmacılar ilk önce robotun gerçek dünyada nasıl davrandığına dair verileri dahil etmeyi unutmadılar.

Simülasyonun hız avantajlarının yanı sıra, teknik araştırmacıların gerçek hayatta yapmak istemedikleri robota bir şeyler yapmalarına izin verdi. Örneğin, gerçekte kırılabilir robo-köpeği simülasyonda havaya neredeyse atabilirler.

[post_ads_2]

Lokosit

1 yorum

  1. robotlar yakın zamanda hayatımızda olacak bu gidişle.