Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Fotoğraf ve videoları yedekleme

Cep telefonu ve bilgisayarınızda bulunan, resim ve videolarınızı kaybetmekten korkuyorsanız size ücretsiz Google sunucularına nasıl yedekleyebileceğinizi anlatıyoruz.
Yıllardır biriktirdiğiniz fotoğraf ve videolarınızı hâlâ içiniz rahat edecek şekilde yedeklemediniz mi? Eğer anılarla dolu bu arşivlerinizi koruma altına almadıysanız, yüklü tuttuğunuz cep telefonları ve bilgisayarlardan kaybedince eminim çok üzüleceksiniz. Eğer koruma altına almak istiyorsanız size Google sunucularına internet ortamında nasıl saklayacağınızı anlatıyorum.

Yedekleme için kullanacağımız hizmetin adı "Google Fotoğraflar" servisi. Google'a ait bu servisin sloganı ise "Tüm anılarınız için ücretsiz depolama alanı ve otomatik düzenleme" yani bunu size bedava olarak sunuyor. Tek ihtiyacınız olan bir Google hesabınızın olması.

[post_ads]

Google Fotograflar Uygulaması

Ücretsiz Fotoğraf ve Video Yedekleme Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle yedekleme yapacağımız cihaz için aşağıdan seçim yapalım.
Site üzerinden yedekleme yapmak için Google Fotoğraflar internet sitesine gitmek için tıklayın.
Cep telefonu uygulaması (Android ve İOS) veya bilgisayar programı ile yedekleme yapmak için size uygun olan yazılımı seçerek indirmek için buraya tıklayın.
  • İndirdiğiniz yazılımla Google hesabınıza giriş yapın.
  • Fotoğraf ve video yüklemesinden sınırsız ve ücretsiz yararlanmak için yazılımdan yedekleme modu olarak "Yüksek çözünürlükte ücretsiz yedekleme" seçeneğini seçmeyi unutmayın.
  • Cihazınızda bulunan fotoğraf ve videoları yükledikten sonra bundan sonraki yeni çekeceğiniz fotoğraf ve videoların otomatik yüklenmesi için senkronizasyon ayarını aktif edebilirsiniz.
[post_ads_2]
Lokosit

1 yorum