Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Koronavirüslü hasta bulma uygulaması Hayat Eve Sığar

Etrafınızdaki koronavirüslü hastaların ve evde izole altında olanların nerede olduğunu görmek ve o bölgeden uzak durmak istiyorsanız bu uygulama hayati önem taşıyor.
Sağlık Bakanlığı, yaşadığınız bölgedeki koronaviürüslü hastaların ve evde izolasyon altındaki bireylerin nerede olduğunu gösteren uygulama yayınladı. Bu uygulama sayesinde çevrenizdeki koronovirüs risk durumunuzu analiz edebilirsiniz.

Koronavirüs Uygulaması "Hayat Eve Sığar"

Uygulama size ait cep telefonuna bir kod göndererek doğrulama işeminden sonra kullanılabiliyor. TC Kimlik no, isim, yaş ve konum gibi bazi kişisel bilgilerinizi kaydediyor.

[post_ads]

Uygulamada 3 ana kategori var bunlar; "Sağlık Durumu", "Yoğunluk" ve "Ailem".
  1. Sağlık Durumu: Kişisel sağlık testi, en yakın hastane ve ALO 184 hattı bilgileri var.
  2. Yoğunluk: Uygulamada bu bölüm en önemli kısım. Evde izolasyon altında bulunan bireyler ve  etrafınızdaki koronavirüslü hasta sayısına göre risk durumunuz yer alıyor. Örnek vermek gerekirse; koronavirüslü hastaların tedavi edildiği bir hastane yakınında olursanız "çok yüksek riskli bölge" olarak uygulamanın sizi uyardığını görebilirsiniz.
  3. Ailem: Bu bölümden konumunu takip etmek istediğiniz aile üyelerini ekleyerek, onların riskli bölgelere yakınlığını canlı olarak görebiliyorsunuz.

"Hayat Eve Sığar" uygulaması nasıl indirilir?

[post_ads_2]
Lokosit

1 yorum

  1. uygulama işe yarar cinsten