Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

League of legends İnceleme

League of legends nasıl oynanır? League of legends oyunu oynanışı hakkında bilgiler.
Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan league of legends , moba türünde 5’li takımlar halinde oynanan bir takımlı rekabetçi oyunudur. Takımların amacı birbirlerinin ana merkezlerini yani nexuxlarını yıkmaktır. League Of Legends incelemesine başlayalım, oyunun oynanma tarzını ve oyun modlarını söyleyelim.

Sihirdar Vaidisi
Sihirdar Vaidisi

League of legends size 2 farklı harita sunmakta. Bunlardan biri sihirdar vadisi olup diğer haritadan büyük olmakta ve rekabetçi oyunlar bu haritada oynanmaktadır. Sihirdar vadisinde 3 koridor ve orman bulunmaktadır; bunlar sırasıyla bot lane (aşağı taraf), mid lane (orta taraf), top lane (üst taraf) ve oyunda iki takımın bölgesinde de bulunan orman vardır. 5 kişilik bir takımda 2 kişi bunlardan biri saldırı gücü taşıyıcısı ve destek rolü oynayanlar aşağı tarafa giderler. 1 kişi top laner üst tarafa gider. 1 kişi mid laner orta tarafa gider. 1 orman oyuncusu ise ormanda oynar diğer koridorlara destek olur. Her takımın 11 kulesi vardır . kule yıkmak takımlara altın yönünden öne geçirir. Altın yönünden öne geçmek isteyen oyuncular rakiplerini öldürerek, minyon dalgalarını biçerek veya kule yıkarak bunu başarabilirler. Oyunda destansı canavarlarda bulunmaktadır, bunları kesmek kalıcı güçlendirmeler vermektedirler. Baron Nashor: dakika 20 ‘ de ortaya çıkar ve onu öldürerek 5 dakikalık güçlendirme elde edersiniz. Ve oyunda ejderhalarda bulunmakta her ejderhanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Ejderha öldürerek ciddi avantajlar elde edilmektedir.

[post_ads]
Aram Haritası
Aram Haritası

League of Legends’in diğer bir haritası ise ARAM haritasıdır. Bu küçük ve tek koridorlu bir harita olmak üzere eğlence amaçlı rekabetçi bir amacı olmayan bir haritadır, yine 5’li takımlar halinde oynanır ve nexuxlar yok edilinceye kadar devam eder.

[post_ads_2]
Lokosit

Yorum Gönder