Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

PTT ücretsiz maske nasıl alınır?

PTT, koronavirüse karşı ücretsiz maske dağıtıyor. Bedava maske internetten nasıl alınır açıklıyoruz.
Fahiş fiyatlara satılan maske sorununa devlet dur dedi. Sağlık Bakanlığı almış olduğu karara göre ePttAVM.com internet sitesi üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz maske temini sağlayacak.

Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Sipariş verilen maskeler PTT Kargo ile ücretsiz adresinize teslim edilecektir.

Aile üyeleriniz için de maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri (TC kimlik no, ad ve soyad, doğum tarihi) form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamıyor.

[post_ads]

Ücretsiz PTT üzerinden maske nasıl alınır?
  • Sipariş vermek için önce buraya tıklayın.
  • Açılan sayfada en altta bulunan sipariş formunu doldurun.
  • Ailenizdeki kişiler adına da sipariş verecekseniz, formda bulunan "Ailenizden Kişi ya da Kişilerin T.C. Kimlik Bilgilerini Eklemek için Tıklayın" yazan yerden ekleyerek onların maskelerinin de sizin siparişinizle birlikte gelmesini sağlayabilirsiniz.
NOT: 05.04.2020 saat 23:30 itibariyle sisteme yoğun talep gelmesi nedeniyle ücretsiz maske dağıtımına e-devlet üzerinden devam edileceği duyrulmuştur. Turkiye.gov.tr üzerinden maske siparişi vermek için burayı tıklayın.

[post_ads_2]
Lokosit

4 yorum

  1. bedava maskeler hayırlı olsun
  2. süper oldu bedava maske
  3. kan emicilere karşı devletimize teşekkürler
  4. helal olsun be