Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan nasıl taşıt kredisi kullanılır? Taşıt kredisi almak için gerekli şartlar nelerdir?
Taşıt kredileri, bankalar aracılığıyla sıfır kilometre ya da bazı özel krediler dâhilinde en fazla sekiz yaşa kadar olan araçların alımı için verilen bir kredi türüdür. Hemen her banka bu isim altında müşterilerine kredi vermektedirler. Her bankanın tabii olarak uyguladığı faiz oranlarında değişiklik bulunmakta ve buna uygun ek fırsatlar da yine bankanın belirlediği uygulamalar çerçevesinde müşteriye sunulmaktadır.

Taşıt kredilerinde genellikle kefil istenmez ve bankalar tarafından 48 ya da maksimum 60 ay olarak vadelendirilebilir. 

[post_ads]

Sıfır kilometre taşıt kredisi için bankalar, genellikle aracın kasko bedelinin yüzde seksenine kadar kredi verebilmektedirler. İkinci el taşıtlar içinse çok özel bir uygulama olmadıkça 5 yaşına kadar araçlara kredi verilebilmektedir. Taşıt kredilerinde aracın rehin olarak tutulması gibi nitelikler de mevcuttur.

Tüm bu özellikleri taşıdığınız takdirde en uygun faizi veren bankalardan taşıt kredisi alabilirsiniz. Taşıt kredisi nasıl alınır sorusunun cevabına ise, bankaların internet sayfalarından, en yakın ATM’den ve şubeden olarak yanıtlayabiliriz. Aynı zamanda Garanti Bankası’nın Türkiye’nin ilk Oto Kredisi Hattı olarak nitelendirdiği özel telefon bankacılığından da yararlanabilirsiniz. Bu hizmete ulaşmak için 444 OTOM yani 444 68 66 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Eğer otomobil yerine motosiklet almak istiyorsanız, bankaların bu işlev için de uyguladıkları kredileri bulunmaktadır. Bankalardan kredi çekmeden önce faiz oranlarını araştırmanızda fayda var.

[post_ads_2]
Lokosit

Yorum Gönder