Yeni eklenen haberleri okumak için TIKLA!

Erkek Kısırlığının Nedenleri ve Tedavisi

Erkekler neden kısır olur? Kısır erkek için tedavi yöntemi. Erkekler nasıl baba olabilir? Baba olamayan erkekler için yapılması gerekenler.

Erkekte Kısırlık Neden Olur

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin %15 ne yazık ki bebek sahibi olamıyor. Bu çiftlerin % 40’ı ise erkekten kaynaklı sorunlar nedeniyle bebek sahibi olamıyorlar. Erkeklerde kısırlığa neden olan etkenlerin başında genetik sebepler, hormonal sebepler, iltihabi hastalıklar, doğumsal sorunlar gelmektedir. Düzenli olarak bir yıl boyunca cinsel ilişkide bulunmasına rağmen gebelik gerçekleşmeyen evliliklerde sorunun kaynağı hem kadın hem de erkek yönünden araştırılmalı, kısırlık tedavisi sebebe göre yapılmalıdır. Erkeklerde kısırlık tedavisi kolaydır ve son yıllarda erkek kısırlığının tedavisinde önemli gelişmeler yaşanmaktadır.

[post_ads]

Erkek Kısırlığının Tedavisi

Erkek kısırlığının en önemli nedenleri arasında varikosel gelmektedir. Varikosel erkeğin yumurtalık damarlarında varisleşme demektir. Varikosel küçük bir operasyonla düzeltilebilen bir sorundur. Bir diğer sorun da sperm sayısının yeterli olmamasıdır. Sperm sayısı yeterli olmayan erkekler de baba olabilirler. Testis biyopsisi ile yeterli kalitede ve sayıda sperme ulaşmak mümkün. Böylece sperm sayısı az olan erkeklerin de baba olması sağlanmış olur.

[post_ads_2]
Lokosit

Yorum Gönder